DUVAR KAĞIDI

Değerli müşterilerimiz duvarkağıtlarını evlerinizde kaplamadan önce dikkat etmeniz gereken ilk konunun kalite olması gerektiğini söyleyebiliriz. Günümüzde kullanılan duvar kağıtları eskiye göre çok daha kaliteli ve de dayanıklıdır. Bu nedenle de duvar kağıdı seçerken ucuz olmasına değil kaliteli olmasına önem vermelisiniz.

Hızlı boya sizin için duvar kağıtlarınızı döşeme esnasında en yeni model teknolojiyi kullanır ve ölçümleme hizalama ve kesim masası konusunda en iyisi kullanılır. Belki sizin için ilk etapta bu teknik gereçler önemsiz gibi gelebilir ancak yapıştırma işlemine geçildiğinde işçiliğin hatasız olması için bunların mutlaka kullanılması gerekir.

Duvar kağıdı döşeme işleminde alt zemin çok önemlidir. Çünkü burada meydana gelebilecek tamir işlemlerinin de kağıt döşemesi öncesinde tamamlanmış olması gerekir.  Kaliteli malzemelerle yapılan işçiliğinde kalitesi güzel olacaktır.

KALİTELİ İŞÇİLİK

Öncelikli olarak uygulamaya geçmeden önce duvarın ustalık bakışıyla incelenmesi zeminin uygunluğunun tespit edilmesi gerekir. Hatalı semin hızlı bir şekilde onarılmalıdır. Kağıdın yapıştırıcısının kıvamı yerinde olması gerekir. Burada kağıdın gramajına göre yapıştırıcı kullanmak ideal olacaktır.  Firmamız bu işlemleri yaparken de kalitesinden ödün vermez bu yüzden de kullandığımız yapıştırıcımız birinci kalite malzemeden oluşur. Kağıdın döşemesi sırasında her boyda terazi işleminin kontrol edilmesi önemlidir. Kağıt yapıştırıldıktan sonra hava almaması için mutlaka hava alma taraklarıyla düzenlenmesi gerekir. Bu işlem oldukça önemlidir. Çünkü yüzeyde bırakılacak en ufak kabarcık bile daha sonrasında kağıdın kavlamasına ya da yırtılmasına neden olacaktır. 

İşini bilen bir usta birleşme yerlerinde yani eklerde hiçbir şekilde iz bırakmaz bu da ek alanının belli olmamasını sağlayacaktır. 

Firmamız bünyesinde çalıştırdığı tüm ustalarda bu becerinin en iyi şekilde olmasını tercih eder bu nedenle de bizimle çalışan kişiler işlerinde uzman olması gerekir.

Duvar kağıdı kaplama işlemi sonucunda kapı ve pencerelerinizin 48 saat süreyle kapalı olması gerekir. Bunun yanı sıra kağıt üzerinde çivi ya da buna benzer uygulamalar yapılmamalıdır.

Duvar kağıtlarında işçilik çok önem taşır çünkü bu bir teknik işidir ve kağıdın kalitesine de bağlı olarak dayanıklılık süreci uzayacaktır. Normal standartlarda kullandığınız zaman bir duvar kağıdının ömrü 20 yıldır.